🕝 2 minuter
BILDEXTRA: Tre nya restauranger redo att öppna
Publicerad 2 juni 2026 08:00
Uppdaterad 2 juni 2026 08:00
Uppdaterad 2 juni 2026 08:00
Tre av fyra restaurangkoncept vid Maren är nu klara för öppning. Under måndagskvällen bjöd italienska Ciro in till smygpremiär med mat, dryck och mingel inför den officiella starten.
Efter flera månaders väntan börjar restaurangsatsningen vid Maren ta form. Av de fyra planerade restauranglokalerna står nu tre färdiga och redo att välkomna gäster.
Det handlar om den italienska restaurangen Ciro, den franska restaurangen Bryggan samt den libanesiska restaurangen Madame Libanaise Cuisine. Den fjärde lokalen är ännu inte klar och väntas öppna längre fram.
Under måndagskvällen höll Ciro en smygpremiär där inbjudna gäster fick en första inblick i restaurangen. Kvällen bjöd på italienska smaker, dryck, mingel och möjligheten att se de nyrenoverade lokalerna innan den officiella öppningen.
Dela artikeln









